A rendezvény célja a digitális mezőgazdasághoz kapcsolódó technológiák alkalmazására felkészítő képzési program bemutatása. Az AgriTeach tananyag és módszertan elsődlegesen a tudástranszferben szerepet betöltő szaktanárok, szakértők és szaktanácsadók szempontjai szerint került kialakításra.
Előadásanyagok:
Az Agriteach 4.0 egy két éves futamidejű Erasmus+ Stratégiai Partnerségek projekt.
A projekt keretén belül cseh, angol, macedón és magyar partnerek együttműködésével online tananyag készül három modulban Agrárinformatikai ismeretek oktatása az agrár-szakképzésben címmel.
Az érdeklődő szaktanároknak/szaktanácsadóknak próbaképzést indítunk, melynek kezdése és zárásaként két találkozót szervezünk. A képzés online formában történik a tananyagfejlesztésben résztvevő intézmények tutorainak vezetésével. A képzésen való részvétel ingyenes. A próbaképzés várhatóan 2019. március elején kezdődik, a záró találkozó Makón kerül megrendezésre, tervezett időpontja 2019. június. 14.
Időpont: 2019. február 15. péntek 10-14 óra
Helyszín: iTStudy Hungary Számítástechnikai Oktató- és Kutatóközpont Kft., 2100 Gödöllő, Testvérvárosok útja 28.
Szervező iTStudy Hungary Számítástechnikai Oktató- és Kutatóközpont Kft. |
Projektvezető Galamb József Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskola, Makó |
A Smart Farming Platform egy ingyenes platform, amely számos eszközt biztosít az intelligens mezőgazdasági technológiák terjesztésére és megkönnyítésére.
A platform nyitva áll a gazdálkodók, tanácsadói szolgáltatások, mezőgazdasági tanácsadók és a mezőgazdasági termelők számára, nyitott közösséget hozva létre, ahol ezek a csoportok kölcsönhatásba léphetnek.
This project has been funded with support from the European Commission. This publication [communication] reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
Még nem lett létrehozva címlapra kerülő tartalom.
Szükségletelemzés és összehasonlító tanulmányok a képzési igények azonosítására:
Sztenderd agrárinformatikai kompetencia keretrendszer kialakítása a munkavállalók és az agrárinformatikai eszközöket alkalmazók számára az EU EQF, ECVET, e-Competence Framework szabványok alapján.
Tananyagtervezés, kompetencia térkép kidolgozása a megelőző felmérések alapján.
Agrárinformatikai ismeretek oktatása az agrár-szakképzésben kurzus tervezett moduljai:
Agrárinformatikai ismeretek oktatása az agrár-szakképzésben - próbaképzések a partnerországokban. (HU, MK)
Célja a tananyag tesztelése, a visszajelzések összegyűjtése és a javítási feladatok elvégzése a külső résztvevők értékelése alapján.
A tananyag és kurzus komponenseinek finomítása a résztvevők visszajelzései alapján.